Proč se vyplatí nosit v dnešní době hodinky?

Je to jednoduché! Historie náramkových hodinek jak je známe je daleko rozsáhlejší než elektronické hodinky, které jsou dnes vcelku oblíbeným módním trendem.

 

Trošku historie:

První hodinky a to kapesní byly vyrebené v roce 1511. Byly kompletně celé ze železa a byly válcovitého tvaru. V této době nebyly ještě příliš velké zkušenosti ze slitinami kovů - proto hodinky byly vyrobeny celé ze železa, čemuž odpovídala i jejich váha.

První větší sériovou výrobu kapesních hodinek započal 1587 ve švýcarské Ženevě francouzský přistěhovalec Karel Cusin. Tyto hodinky jsou stále poměrně větších rozměrů pouzder - těší se však oblibě zákazníků v celé Evropě.

 

V roce 1722 se kapesní hodinky předělávají na zápěstí a vznikají první náramkové hodinky. Nosí jej ženy a náramek je velmi ozdobný. Můžeme si všimnout, že od vyrobení prvních hodinek uběhlo téměř 135 let, než se hodinky začínají nosit na zápěstí.

 

A od roku 1728 se stále více hodinářů zabývá vylepšováním a inovacemi hodinkových strojků. John Harrison vynalezl přesný chronometrový stroj.

Každá značka hodinek měla a má svou úroveň, danou historií, vlastní inovace, vlastní strojky a v neposlední řadě ceny. Do ceny se promítá nejen kvalita dána originálem, ale také prestiž daného loga. Rozdělíme nejznámější značky hodinek do cca. tří úrovní, v základní světové střední třídě jsou hodinky Tissot, Certina, Oris, Edox, Mido. Vyšší třída hodinek patří značkám Longines, TAG Heuer, Breitling, Omega, Rolex, Cartier, Chopard, Panerai, Glashütte. A nejvyšší třídu obsazují firmy IWC Schaffhausen, Jaeger LeCoultre, Piaget, Blancpain, Breguet, A.LANG & shonem, Piguet, Vacheron Constantin a Patek Philippe.

 

   

 

Hodinky se staly od dob jejich vzniku po dnešek nejen obyčejným ukazatelem času, ale také hodnotným šperkem, kterým lidé vyjadřují i kus sebe, svého já. Také se staly módním doplňkem a množství módních firem, které vyrábí i oblečení investuje a vyrábí právě hodinky, jako vkusný a luxusní doplněk k outfitům. Pro příklad jsou to značky Calvin Klein, LIU.JO a jiné.

 

Nezapomínejme na kvalitu a zejména hodnotu hodinek. Přece klasické hodinky nemusíte nabíjet než ty elektronické a vydrží Vám mnohem déle.

Značky